1469002-1
※画像は参考です。
詳細は製品仕様をご覧ください。
ドキュメント
リンク先
製品スペック
| Circuit Application | Signal |
| Connector Type | Header, Pin, Receptacle |
| Contact Plating | Gold |
| Current Rating | 700 mA |
| Depth | 23.43 mm |
| ELV | Non-Compliant |
| Flammability Rating | UL94 V-0 |
| Housing Color | Grey |
| Housing Material | Polyester |
| Lead Free | Not Applicable |
| Lead Pitch | 2.54 mm |
| Lifecycle Status | Production (Last Updated: 2 days ago) |
| Max Current Rating | 700 mA |
| Max Operating Temperature | 105 °C |
| Max Voltage Rating (AC) | 250 V |
| Min Operating Temperature | -65 °C |
| Mount | Through Hole |
| Number of Columns | 10 |
| Number of Contacts | 80 |
| Number of Pairs | 40 |
| Number of Pins | 80 |
| Number of Positions | 80 |
| Number of Rows | 8 |
| Operating Supply Voltage | 250 V |
| Orientation | Vertical |
| PCB Mounting Orientation | Vertical |
| Pitch | 2.5 mm |
| Plating | Gold |
| Plating Thickness | 760 nm |
| Radiation Hardening | No |
| REACH SVHC | Unknown |
| Row Spacing | 2 mm |
| Sealable | No |
| Termination | Through Hole |
| Voltage Rating | 250 V |
・商品説明の情報は、製品の概要を確認する目的で便宜的に提供しています。
・該当する正式情報は、メーカー発行のデータシート等をご参照ください。
在庫数: 21
出荷予定日:2026/06/16 当社出荷予定
16:00 までのオーダーで2026/06/16 当社出荷予定
MOQ:4
SPQ:1
| 購入数量 | 単価(JPY) |
|---|---|
| 4 - | ¥ 3,454.95 |




