製品スペック
| Ambient Temperature Range High | 85 °C |
| Coil Current | 31.03 mA |
| Coil Power | 140 mW |
| Coil Resistance | 145 Ω |
| Coil Type | Non-Latching |
| Coil Voltage (DC) | 4.5 V |
| Contact Current Rating | 2 A |
| Contact Material | Gold, Ruthenium |
| Contact Plating | Gold |
| Contact Resistance | 50 mΩ |
| Current Rating | 2 A |
| Depth | 7.5 mm |
| ELV | Compliant |
| Height | 5.65 mm |
| Insertion Loss (dB) | 0.03 dB |
| Lead Free | Lead Free |
| Lifecycle Status | Production (Last Updated: 2 weeks ago) |
| Manufacturer Lifecycle Status | ACTIVE (Last Updated: 2 weeks ago) |
| Max Current Rating | 2 A |
| Max Operating Temperature | 85 °C |
| Max Voltage Rating (AC) | 250 V |
| Max Voltage Rating (DC) | 220 V |
| Min Operating Temperature | -40 °C |
| Mount | Surface Mount |
| Number of Contacts | 8 |
| Number of Pins | 8 |
| Operate Time | 1 ms |
| Packaging | Tape and Reel |
| Power Rating | 140 mW |
| Radiation Hardening | No |
| Ratings | IP67 |
| REACH SVHC | Unknown |
| Switching Current | 2 A |
| Termination | Gull Wing |
| Throw Configuration | DPDT |
| Voltage Rating (AC) | 250 V |
| Voltage Rating (DC) | 220 V |
| Width | 5.6388 mm |
・商品説明の情報は、製品の概要を確認する目的で便宜的に提供しています。
・該当する正式情報は、メーカー発行のデータシート等をご参照ください。
在庫数: 91,000
出荷予定日:2026/06/09 当社出荷予定
17:00 までのオーダーで2026/06/09 当社出荷予定
MOQ:1,000
SPQ:1,000
| 購入数量 | 単価(JPY) |
|---|---|
| 1,000 - 1,999 | ¥ 225.11 |
| 2,000 - 2,999 | ¥ 218.91 |
| 3,000 - 5,999 | ¥ 213.51 |
| 6,000 - | ¥ 208.85 |
同一型番 その他在庫
出荷予定日:2026/06/11 当社出荷予定
17:00 までのオーダーで2026/06/11 当社出荷予定
出荷元:N/A
在庫数:725
MOQ:25
SPQ:25
在庫タイプ: 品質保証
コアスタッフ型番:st73680789





