製品スペック
| Ambient Temperature Range High | 85 °C |
| Case/Package | DIP |
| Coil Current | 46.88 mA |
| Coil Power | 140 mW |
| Coil Resistance | 64 Ω |
| Coil Type | Non-Latching |
| Coil Voltage (DC) | 3 V |
| Contact Current Rating | 2 A |
| Contact Material | Gold, Ruthenium |
| Contact Plating | Gold |
| Contact Resistance | 50 mΩ |
| Contact Voltage Rating (DC) | 220 V |
| Current Rating | 2 A |
| Height | 5.65 mm |
| Insertion Loss (dB) | -0.03 dB |
| Lifecycle Status | Production (Last Updated: 2 weeks ago) |
| Manufacturer Lifecycle Status | ACTIVE (Last Updated: 2 weeks ago) |
| Max Current Rating | 2 A |
| Max Operating Temperature | 85 °C |
| Max Voltage Rating (AC) | 250 V |
| Max Voltage Rating (DC) | 220 V |
| Min Operating Temperature | -40 °C |
| Mount | Through Hole |
| Number of Contacts | 2 |
| Number of Pins | 8 |
| Operate Time | 3 ms |
| Power Consumption | 140 mW |
| REACH SVHC | Unknown |
| Relay Type | Relay |
| Release Time | 3 ms |
| Switching Current | 2 A |
| Termination | PCB |
| Throw Configuration | DPDT |
| Width | 5.6388 mm |
・商品説明の情報は、製品の概要を確認する目的で便宜的に提供しています。
・該当する正式情報は、メーカー発行のデータシート等をご参照ください。
在庫数: 13,000
出荷予定日:2026/06/09 当社出荷予定
17:00 までのオーダーで2026/06/09 当社出荷予定
MOQ:1,000
SPQ:1,000
| 購入数量 | 単価(JPY) |
|---|---|
| 1,000 - 1,999 | ¥ 248.69 |
| 2,000 - 2,999 | ¥ 241.49 |
| 3,000 - 4,999 | ¥ 235.33 |
| 5,000 - | ¥ 229.7 |
同一型番 その他在庫
出荷予定日:2026/06/11 当社出荷予定
17:00 までのオーダーで2026/06/11 当社出荷予定
出荷元:N/A
在庫数:800
MOQ:25
SPQ:25
在庫タイプ: 品質保証
コアスタッフ型番:st73680788





