1461492-2
※画像は参考です。
詳細は製品仕様をご覧ください。
ドキュメント
リンク先
製品スペック
| Ambient Temperature Range High | 85 °C |
| Coil Current | 50 mA |
| Coil Power | 250 mW |
| Coil Resistance | 100 Ω |
| Coil Type | Non-Latching |
| Coil Voltage (DC) | 5 V |
| Contact Current Rating | 5 A |
| Contact Material | Silver, Tin |
| Contact Voltage Rating (AC) | 250 V |
| Current Rating | 5 A |
| ELV | Compliant |
| Height | 15.7 mm |
| Lifecycle Status | Production (Last Updated: 1 week ago) |
| Manufacturer Lifecycle Status | ACTIVE (Last Updated: 1 week ago) |
| Max Operating Temperature | 70 °C |
| Min Operating Temperature | -30 °C |
| Mount | Through Hole |
| Number of Contacts | 1 |
| Operate Time | 15 ms |
| REACH SVHC | Unknown |
| Relay Type | General Purpose |
| Release Time | 4 ms |
| Termination | PCB |
| Throw Configuration | SPST |
| Weight | 10 g |
| Width | 10.2 mm |
・商品説明の情報は、製品の概要を確認する目的で便宜的に提供しています。
・該当する正式情報は、メーカー発行のデータシート等をご参照ください。
在庫数: 874
出荷予定日:2026/06/10 当社出荷予定
17:00 までのオーダーで2026/06/10 当社出荷予定
MOQ:250
SPQ:1
| 購入数量 | 単価(JPY) |
|---|---|
| 250 - | ¥ 7,292.59 |




