1461401-5
※画像は参考です。
詳細は製品仕様をご覧ください。
ドキュメント
リンク先
製品スペック
| Coil Current | 16.7 mA |
| Coil Power | 200 mW |
| Coil Resistance | 720 Ω |
| Coil Type | Non-Latching |
| Coil Voltage (DC) | 12 V |
| Contact Current Rating | 3 A |
| Contact Material | Silver |
| Contact Voltage Rating (DC) | 30 V |
| Height | 14.7 mm |
| Lifecycle Status | Production (Last Updated: 3 weeks ago) |
| Manufacturer Lifecycle Status | ACTIVE (Last Updated: 3 weeks ago) |
| Max Current Rating | 3 A |
| Max Operating Temperature | 90 °C |
| Min Operating Temperature | -30 °C |
| Mount | Through Hole |
| Operate Time | 15 ms |
| Packaging | Bulk |
| Power Rating | 200 mW |
| Radiation Hardening | No |
| REACH SVHC | Unknown |
| Relay Type | General Purpose |
| Release Time | 4 ms |
| Termination | PCB |
| Throw Configuration | SPST |
| Weight | 9 g |
| Width | 10.16 mm |
・商品説明の情報は、製品の概要を確認する目的で便宜的に提供しています。
・該当する正式情報は、メーカー発行のデータシート等をご参照ください。
在庫数: 487
出荷予定日:2026/06/10 当社出荷予定
17:00 までのオーダーで2026/06/10 当社出荷予定
MOQ:250
SPQ:1
| 購入数量 | 単価(JPY) |
|---|---|
| 250 - | ¥ 8,545.75 |




