1445957-7
※画像は参考です。
詳細は製品仕様をご覧ください。
ドキュメント
リンク先
製品スペック
| Approvals | UL |
| Circuit Application | Power |
| Color | Orange |
| Connector System | Wire-to-Wire |
| Contact Gender | Male |
| Contact Plating | Tin |
| Contact Retention | Without |
| Depth | 24.6 mm |
| ELV | Compliant |
| Fastening Type | Spring Retention |
| Flammability Rating | UL94 V-0 |
| Gender | Receptacle |
| Height | 7.3914 mm |
| Housing Color | Orange |
| Housing Material | Polycarbonate |
| Insulation Material | PC |
| Lead Free | Lead Free |
| Lifecycle Status | Production (Last Updated: 2 days ago) |
| Max Current Rating | 40 A |
| Max Operating Temperature | 105 °C |
| Max Voltage Rating (AC) | 600 V |
| Max Voltage Rating (DC) | 600.6 kV |
| Min Operating Temperature | -20 °C |
| Mount | Free Hanging |
| Number of Contacts | 1 |
| Number of Positions | 1 |
| Number of Rows | 1 |
| Operating Supply Voltage | 600 V |
| Orientation | Straight |
| Packaging | Box |
| Radiation Hardening | No |
| Sealable | No |
| Termination | Crimp |
| Voltage Rating | 600 V |
| Width | 7.4 mm |
| Wire/Cable Gauge | 20 AWG |
| Wire/Cable Type | Discrete |
| Wire Gauge (Max) | 10 AWG |
| Wire Gauge (Min) | 20 AWG |
・商品説明の情報は、製品の概要を確認する目的で便宜的に提供しています。
・該当する正式情報は、メーカー発行のデータシート等をご参照ください。
在庫数: 1,244
出荷予定日:2026/06/10 当社出荷予定
17:00 までのオーダーで2026/06/10 当社出荷予定
MOQ:1,000
SPQ:1
| 購入数量 | 単価(JPY) |
|---|---|
| 1,000 - | ¥ 2,573.48 |




