1445715-1
※画像は参考です。
詳細は製品仕様をご覧ください。
ドキュメント
リンク先
製品スペック
| Approvals | UL |
| Circuit Application | Power |
| Color | Blue |
| Connector System | Wire-to-Wire |
| Contact Material | Copper |
| Contact Plating | Silver |
| Contact Retention | Without |
| Current Rating | 75 A |
| Depth | 48 mm |
| ELV | Compliant |
| Fastening Type | Spring Retention |
| Flammability Rating | UL94 V-0 |
| Gender | Receptacle |
| Height | 17.15 mm |
| Housing Color | Blue |
| Housing Material | Polycarbonate |
| Insulation Material | PC |
| Lifecycle Status | Production (Last Updated: 1 week ago) |
| Max Current Rating | 75 A |
| Max Operating Temperature | 105 °C |
| Max Voltage Rating (AC) | 600 V |
| Max Voltage Rating (DC) | 600.6 kV |
| Min Operating Temperature | -20 °C |
| Mount | Cable , Free Hanging |
| Number of Contacts | 1 |
| Number of Ports | 1 |
| Number of Positions | 1 |
| Number of Rows | 1 |
| Number of Terminals | 1 |
| Operating Supply Voltage | 600 V |
| Orientation | Straight |
| Packaging | Bulk |
| Radiation Hardening | No |
| REACH SVHC | Unknown |
| Row Spacing | 0 m |
| Sealable | No |
| Termination | Crimp |
| Voltage Rating | 48 V |
| Voltage Rating (DC) | 48 V |
| Width | 17.15 mm |
| Wire/Cable Gauge | 6 AWG |
| Wire/Cable Type | Discrete |
・商品説明の情報は、製品の概要を確認する目的で便宜的に提供しています。
・該当する正式情報は、メーカー発行のデータシート等をご参照ください。
在庫数: 802
出荷予定日:2026/06/10 当社出荷予定
17:00 までのオーダーで2026/06/10 当社出荷予定
MOQ:500
SPQ:1
| 購入数量 | 単価(JPY) |
|---|---|
| 500 - | ¥ 6,202.48 |




