1410140-1
※画像は参考です。
詳細は製品仕様をご覧ください。
ドキュメント
リンク先
製品スペック
| Color | Black |
| Connector Type | Receptacle |
| Contact Current Rating | 1 A |
| Contact Material | Bronze |
| Contact Plating | Gold |
| Current Rating | 1 A |
| Data Rate | 6.5 Gbps |
| Depth | 18.6 mm |
| ELV | Non-Compliant |
| Flammability Rating | UL94 V-0 |
| Gender | Receptacle |
| Housing Color | Black |
| Housing Material | Polymer |
| Lead Free | Not Applicable |
| Lead Pitch | 20.3 mm |
| Lifecycle Status | Production (Last Updated: 2 weeks ago) |
| Manufacturer Lifecycle Status | ACTIVE (Last Updated: 2 weeks ago) |
| Material | Liquid Crystal Polymer |
| Mating Alignment | With |
| Max Current Rating | 1 A |
| Max Operating Temperature | 105 °C |
| Max Voltage Rating (AC) | 50 V |
| Max Voltage Rating (DC) | 50 V |
| Min Operating Temperature | -55 °C |
| Mount | Through Hole |
| Number of Columns | 16 |
| Number of Contacts | 144 |
| Number of Positions | 144 |
| Number of Rows | 9 |
| Orientation | Vertical |
| PCB Mounting Orientation | Vertical |
| Pitch | 71 µm |
| Radiation Hardening | No |
| Schedule B | 8536694040, 8536694040|8536694040, 8536694040|8536694040|8536694040, 8536694040|8536694040|8536694040|8536694040 |
| Shrouded | Unshrouded |
| Termination | Solder |
・商品説明の情報は、製品の概要を確認する目的で便宜的に提供しています。
・該当する正式情報は、メーカー発行のデータシート等をご参照ください。
在庫数: 1,006
出荷予定日:2026/06/10 当社出荷予定
17:00 までのオーダーで2026/06/10 当社出荷予定
MOQ:100
SPQ:1
| 購入数量 | 単価(JPY) |
|---|---|
| 100 - | ¥ 103,372.69 |




