1394462-4
ドキュメント
リンク先
製品スペック
| Color | Black |
| Connector Type | Cable, Socket |
| Contact Material | Copper, Zinc |
| Contact Plating | Silver |
| Current Rating | 25 A |
| ELV | Compliant |
| Gender | Female |
| Housing Color | Black |
| Housing Material | PPO |
| Insulation Diameter | 8 mm |
| Lead Free | Lead Free |
| Max Current Rating | 25 A |
| Max Operating Temperature | 150 °C |
| Min Operating Temperature | -40 °C |
| Mount | Cable , Through Hole |
| Number of Contacts | 1 |
| Number of Pins | 1 |
| Number of Terminals | 1 |
| Orientation | Straight |
| Packaging | Bulk |
| Polarity | Negative |
| Ratings | IP67 |
| REACH SVHC | No |
| Termination | Screw, Solder |
| Voltage Rating | 1 kV |
| Wire/Cable Gauge | 12 AWG |
・商品説明の情報は、製品の概要を確認する目的で便宜的に提供しています。
・該当する正式情報は、メーカー発行のデータシート等をご参照ください。
在庫数: 3
出荷予定日:2026/06/16 当社出荷予定
16:00 までのオーダーで2026/06/16 当社出荷予定
MOQ:3
SPQ:1
| 購入数量 | 単価(JPY) |
|---|---|
| 3 - | ¥ 3,854.03 |





