1393779-5
※画像は参考です。
詳細は製品仕様をご覧ください。
ドキュメント
リンク先
製品スペック
| Case/Package | DIP |
| China RoHS | Compliant |
| Coil Current | 89 mA |
| Coil Power | 446 mW |
| Coil Resistance | 56 Ω |
| Coil Type | Non-Latching |
| Coil Voltage (DC) | 3.5 V |
| Contact Current Rating | 1.25 A |
| Contact Material | Gold, Silver |
| Contact Plating | Gold |
| Contact Resistance | 100 mΩ |
| Contact Voltage Rating (AC) | 125 V |
| Depth | 10 mm |
| Electrical Life | 150 kcycles |
| Height | 11.5 mm |
| Insulation Resistance | 1 GΩ |
| Introduction Date | 2008-02-11 |
| Lifecycle Status | Production (Last Updated: 2 months ago) |
| Max Current Rating | 1.25 A |
| Max Operating Temperature | 85 °C |
| Max Voltage Rating (AC) | 125 V |
| Max Voltage Rating (DC) | 120 V |
| Min Operating Temperature | -40 °C |
| Mount | Through Hole |
| Number of Pins | 6 |
| Number of Terminals | 6 |
| Operate Time | 7 ms |
| Packaging | Bulk |
| Ratings | IP67 |
| REACH SVHC | Yes |
| Relay Type | General Purpose |
| Release Time | 22 ms |
| Response Time | 17 ms |
| Sealable | IP67 |
| Switching Current | 1 A |
| Termination | PC Pin |
| Throw Configuration | SPDT |
| Voltage Rating (AC) | 125 V |
| Weight | 4 g |
・商品説明の情報は、製品の概要を確認する目的で便宜的に提供しています。
・該当する正式情報は、メーカー発行のデータシート等をご参照ください。
在庫数: 1,244
出荷予定日:2026/06/10 当社出荷予定
17:00 までのオーダーで2026/06/10 当社出荷予定
MOQ:100
SPQ:1
| 購入数量 | 単価(JPY) |
|---|---|
| 100 - | ¥ 17,950.95 |




