製品スペック
| Ambient Temperature Range High | 85 °C |
| Case/Package | DIP |
| Coil Current | 8.7 mA |
| Coil Power | 417 mW |
| Coil Resistance | 5.52 kΩ |
| Coil Type | Non-Latching |
| Coil Voltage (DC) | 48 V |
| Contact Current Rating | 16 A |
| Contact Material | Silver |
| Current Rating | 16 A |
| Depth | 12.7 mm |
| Height | 15.7 mm |
| Lead Free | Lead Free |
| Lifecycle Status | Production (Last Updated: 2 weeks ago) |
| Manufacturer Lifecycle Status | ACTIVE (Last Updated: 2 weeks ago) |
| Max Current Rating | 16 A |
| Max Operating Temperature | 85 °C |
| Max Voltage Rating (AC) | 400 V |
| Min Operating Temperature | -40 °C |
| Mount | Through Hole |
| Number of Contacts | 1 |
| Number of Pins | 8 |
| Operate Time | 8 ms |
| Packaging | Carton |
| Radiation Hardening | No |
| Ratings | IP54 |
| Schedule B | 8536490075 |
| Switching Capacity | 4 kW |
| Switching Current | 16 A |
| Termination | PC Pin |
| Throw Configuration | SPDT |
| Voltage Rating (AC) | 400 V |
・商品説明の情報は、製品の概要を確認する目的で便宜的に提供しています。
・該当する正式情報は、メーカー発行のデータシート等をご参照ください。
在庫数: 5,520
出荷予定日:2026/06/09 当社出荷予定
17:00 までのオーダーで2026/06/09 当社出荷予定
MOQ:40
SPQ:20
| 購入数量 | 単価(JPY) |
|---|---|
| 40 - 79 | ¥ 782.56 |
| 80 - 139 | ¥ 708.62 |
| 140 - 239 | ¥ 679.05 |
| 240 - 419 | ¥ 648.7 |
| 420 - 919 | ¥ 621.86 |
| 920 - 1,859 | ¥ 610.49 |
| 1,860 - | ¥ 602.51 |





