1337363-1
※画像は参考です。
詳細は製品仕様をご覧ください。
ドキュメント
リンク先
製品スペック
| China RoHS | Compliant |
| Color | Black |
| Connector System | Wire-to-Wire |
| Contact Gender | Female |
| Gender | Receptacle |
| Housing Color | Black |
| Introduction Date | 1995-11-11 |
| Lifecycle Status | Production (Last Updated: 1 week ago) |
| Manufacturer Lifecycle Status | ACTIVE (Last Updated: 1 week ago) |
| Mating Retention | With |
| Max Operating Temperature | 85 °C |
| Min Operating Temperature | -30 °C |
| Number of Contacts | 10 |
| Number of Pins | 10 |
| Number of Ports | 1 |
| Number of Positions | 10 |
| Number of Rows | 3 |
| Orientation | Straight |
| Pitch | 7.0104 mm |
| REACH SVHC | Yes |
| Row Spacing | 7.14 mm |
| Schedule B | 8538907080, 8538907080|8538907080, 8538907080|8538907080|8538907080, 8538907080|8538907080|8538907080|8538907080 |
| Sealable | No |
| Shielding | Unshielded |
| Terminal Pitch | 7 mm |
| Termination | Crimp |
・商品説明の情報は、製品の概要を確認する目的で便宜的に提供しています。
・該当する正式情報は、メーカー発行のデータシート等をご参照ください。
在庫数: 206
出荷予定日:2026/06/10 当社出荷予定
17:00 までのオーダーで2026/06/10 当社出荷予定
MOQ:100
SPQ:1
| 購入数量 | 単価(JPY) |
|---|---|
| 100 - | ¥ 20,292.66 |




