製品スペック
| Body Material | PBT |
| Circuit Application | Signal |
| Color | Black |
| Depth | 21 mm |
| ELV | Compliant |
| Flammability Rating | UL94 HB |
| Gender | Male |
| Height | 15.7988 mm |
| Housing Color | Black |
| Hybrid Connector | No |
| Lifecycle Status | Production (Last Updated: 1 month ago) |
| Mating Tab Width | 635 µm |
| Max Operating Temperature | 221 °C |
| Min Operating Temperature | -22 °C |
| Number of Contacts | 40 |
| Number of Positions | 40 |
| Number of Rows | 2 |
| Orientation | Straight |
| Pitch | 2.2098 mm |
| Polarized | Yes |
| Radiation Hardening | No |
| Row Spacing | 5.8928 mm |
| Serviceable | Yes |
| Width | 46.2 mm |
・商品説明の情報は、製品の概要を確認する目的で便宜的に提供しています。
・該当する正式情報は、メーカー発行のデータシート等をご参照ください。
在庫数: 7,425
出荷予定日:2026/06/04 当社出荷予定
14:00 までのオーダーで2026/06/04 当社出荷予定
MOQ:10
SPQ:1
| 購入数量 | 単価(JPY) |
|---|---|
| 10 - 99 | ¥ 171.22 |
| 100 - 499 | ¥ 99.87 |
| 500 - 999 | ¥ 90.95 |
| 1,000 - 4,999 | ¥ 85.01 |
| 5,000 - 9,999 | ¥ 83.82 |
| 10,000 - 19,999 | ¥ 82.93 |
| 20,000 - 39,999 | ¥ 82.21 |
| 40,000 - | ¥ 82.12 |





