131332
※画像は参考です。
詳細は製品仕様をご覧ください。
ドキュメント
リンク先
製品スペック
| Approvals | UL |
| China RoHS | Compliant |
| Color | Yellow |
| Contact Gender | Male |
| Contact Material | Copper, Tin |
| Contact Plating | Tin |
| ELV | Compliant |
| Gender | Male |
| Heavy Duty | No |
| Inside Diameter | 6.4 mm |
| Insulated Wire Support | Yes |
| Insulation | Insulated |
| Insulation Material | Nylon |
| Lead Free | Not Applicable |
| Lead Length | 14.097 mm |
| Lifecycle Status | Production (Last Updated: 6 days ago) |
| Manufacturer Lifecycle Status | ACTIVE (Last Updated: 6 days ago) |
| Material | Copper |
| Material Thickness | 1 mm |
| Orientation | Straight |
| Packaging | Bulk |
| Plating | Tin |
| Radiation Hardening | No |
| REACH SVHC | Yes |
| Termination | Pin |
| Voltage Rating | 300 V |
| Width | 4.1 mm |
| Wire/Cable Diameter | 6.4 mm |
| Wire/Cable Gauge | 10 AWG |
| Wire Gauge (Max) | 12 AWG |
| Wire Gauge (Min) | 10 AWG |
・商品説明の情報は、製品の概要を確認する目的で便宜的に提供しています。
・該当する正式情報は、メーカー発行のデータシート等をご参照ください。
在庫数: 36
出荷予定日:2026/06/08 当社出荷予定
16:00 までのオーダーで2026/06/08 当社出荷予定
MOQ:18
SPQ:1
| 購入数量 | 単価(JPY) |
|---|---|
| 18 - 179 | ¥ 642.71 |
| 180 - 899 | ¥ 622.89 |
| 900 - 1,799 | ¥ 611 |
| 1,800 - 8,999 | ¥ 602.08 |
| 9,000 - 17,999 | ¥ 598.12 |
| 18,000 - 35,999 | ¥ 596.14 |
| 36,000 - 71,999 | ¥ 594.95 |
| 72,000 - | ¥ 594.16 |





