130625
ドキュメント
リンク先
製品スペック
| Body Material | Copper |
| Body Plating | Tin |
| Color | Yellow |
| Contact Material | Copper |
| Contact Plating | Tin |
| Depth | 13.5 mm |
| Government Qualified | No |
| Heavy Duty | No |
| Inside Diameter | 6.4 mm |
| Insulated Wire Support | Yes |
| Insulation | Insulated |
| Insulation Diameter | 6.4 mm |
| Insulation Material | Nylon |
| Lifecycle Status | Production (Last Updated: 1 month ago) |
| Material | Copper |
| Material Thickness | 990.6 µm |
| Max Operating Temperature | 105 °C |
| Min Operating Temperature | -55 °C |
| Mount | Free Hanging |
| Outside Diameter | 6.3 mm |
| Plating | Tin |
| Plating Thickness | 3.048 µm |
| Radiation Hardening | No |
| REACH SVHC | No |
| Sealable | No |
| Stud Size | M6 |
| Terminal Material | Copper |
| Termination | Crimp |
| Thread Size | M6 |
| Voltage Rating (AC) | 300 V |
| Width | 13.5 mm |
| Wire/Cable Gauge | 10 AWG |
| Wire Gauge (Max) | 12 AWG |
| Wire Gauge (Min) | 10 AWG |
・商品説明の情報は、製品の概要を確認する目的で便宜的に提供しています。
・該当する正式情報は、メーカー発行のデータシート等をご参照ください。
在庫数: 46
出荷予定日:2026/06/16 当社出荷予定
16:00 までのオーダーで2026/06/16 当社出荷予定
MOQ:46
SPQ:1
| 購入数量 | 単価(JPY) |
|---|---|
| 46 - | ¥ 251.37 |





