製品スペック
| China RoHS | Compliant |
| Color | Black |
| Contact Material | Brass |
| Contact Plating | Silver |
| Country of Origin | PL |
| Current Rating | 16 A |
| Gender | Receptacle |
| Housing Material | Polyamide |
| Lifecycle Status | Production (Last Updated: 4 years ago) |
| Manufacturer Lifecycle Status | ACTIVE (Last Updated: 4 years ago) |
| Max Operating Temperature | 90 °C |
| Min Operating Temperature | -40 °C |
| Number of Pins | 4 |
| Number of Positions | 3 |
| Orientation | Right Angle |
| REACH SVHC | No |
| Voltage Rating (AC) | 250 V |
| Voltage Rating (DC) | 300 V |
・商品説明の情報は、製品の概要を確認する目的で便宜的に提供しています。
・該当する正式情報は、メーカー発行のデータシート等をご参照ください。
在庫数: 3,400
出荷予定日:2026/06/09 当社出荷予定
17:00 までのオーダーで2026/06/09 当社出荷予定
MOQ:100
SPQ:100
| 購入数量 | 単価(JPY) |
|---|---|
| 100 - 199 | ¥ 365.11 |
| 200 - 299 | ¥ 333.07 |
| 300 - 699 | ¥ 316.61 |
| 700 - 1,499 | ¥ 302.22 |
| 1,500 - 2,899 | ¥ 294.07 |
| 2,900 - | ¥ 288.77 |






