1060995-1
※画像は参考です。
詳細は製品仕様をご覧ください。
ドキュメント
リンク先
製品スペック
| Body Material | Brass |
| Body Plating | Gold |
| Contact Material | Brass |
| Contact Plating | Gold |
| Depth | 6 mm |
| Dielectric Material | TFE |
| ELV | Compliant |
| Fastening Type | Snap |
| Frequency | 6 GHz |
| Gender | Receptacle |
| Height | 5.36 mm |
| Impedance | 50 Ω |
| Insulation Material | Polytetrafluoroethylene |
| Insulation Resistance | 10 GΩ |
| Lead Free | Lead Free |
| Lifecycle Status | Production (Last Updated: 3 years ago) |
| Manufacturer Lifecycle Status | ACTIVE (Last Updated: 3 years ago) |
| Max Frequency | 6 GHz |
| Max Operating Temperature | 165 °C |
| Min Operating Temperature | -65 °C |
| Mount | PCB , Through Hole |
| Number of Contacts | 1 |
| Number of Positions | 1 |
| Outside Diameter | 3.48 mm |
| Packaging | Carton |
| PCB Mounting Orientation | Vertical |
| Plating | Gold |
| Polarity | Standard |
| Radiation Hardening | No |
| Sealable | No |
| Tail Length | 1.73 mm |
| Termination | Solder |
| Voltage Rating | 335 V |
・商品説明の情報は、製品の概要を確認する目的で便宜的に提供しています。
・該当する正式情報は、メーカー発行のデータシート等をご参照ください。
在庫数: 5
出荷予定日:2026/06/16 当社出荷予定
16:00 までのオーダーで2026/06/16 当社出荷予定
MOQ:5
SPQ:1
| 購入数量 | 単価(JPY) |
|---|---|
| 5 - | ¥ 2,312.38 |




