1055065-1
ドキュメント
リンク先
製品スペック
| Body Material | Stainless Steel |
| Case/Package | SMA |
| China RoHS | Non-Compliant |
| Contact Gender | Female to Male |
| Contact Material | Copper |
| Contact Plating | Gold |
| Depth | 7.9 mm |
| Dielectric Material | TFE |
| ELV | Compliant |
| Frequency | 12.4 GHz |
| Gender Type A | Male |
| Gender Type B | Female |
| Height | 15.65 mm |
| Impedance | 50 Ω |
| Insulation Material | Tetrafluoroethylene |
| Introduction Date | 1989-10-05 |
| Lead Free | Not Applicable |
| Lifecycle Status | Production (Last Updated: 4 years ago) |
| Manufacturer Lifecycle Status | ACTIVE (Last Updated: 4 years ago) |
| Max Frequency | 12.4 GHz |
| Max Operating Temperature | 165 °C |
| Min Operating Temperature | -65 °C |
| Number of Contacts | 1 |
| Number of Pins | 1 |
| Number of Ports | 1 |
| Number of Positions | 1 |
| Orientation | Right Angle |
| Plating | Passivated |
| Radiation Hardening | No |
| REACH SVHC | No |
| Schedule B | 8536694010, 8536694010|8536694010, 8536694010|8536694010|8536694010, 8536694010|8536694010|8536694010|8536694010 |
| Sealable | No |
| Shell Material | Stainless Steel |
| Shielding | No |
| Termination | Connector |
・商品説明の情報は、製品の概要を確認する目的で便宜的に提供しています。
・該当する正式情報は、メーカー発行のデータシート等をご参照ください。
在庫数: 1
出荷予定日:2026/06/16 当社出荷予定
16:00 までのオーダーで2026/06/16 当社出荷予定
MOQ:1
SPQ:1
| 購入数量 | 単価(JPY) |
|---|---|
| 1 - | ¥ 11,561.86 |





