製品スペック
| China RoHS | Compliant |
| Connector Type | USB |
| Contact Material | Gold, Nickel |
| Contact Plating | Gold |
| Country of Origin | CN |
| Features | Shielded |
| Gender | Male |
| Housing Material | Thermoplastic |
| Lifecycle Status | Production (Last Updated: 5 years ago) |
| Manufacturer Lifecycle Status | ACTIVE (Last Updated: 5 years ago) |
| Max Operating Temperature | 85 °C |
| Min Operating Temperature | -30 °C |
| Mount | Edge, Straddle Mount, Surface Mount |
| Number of Circuits | 22 |
| Number of Contacts | 22 |
| Number of Pins | 24 |
| Number of Ports | 1 |
| Number of Rows | 2 |
| Number of Terminals | 22 |
| Orientation | Right Angle |
| Pitch | 500 µm |
| Plating | Tin |
| REACH SVHC | Unknown |
| Schedule B | 8536695050, 8536695050|8536695050|8536695050|8536695050|8536695050 |
| Termination | Solder |
| USB Standard | USB 3.1 |
| Voltage Rating | 30 V |
・商品説明の情報は、製品の概要を確認する目的で便宜的に提供しています。
・該当する正式情報は、メーカー発行のデータシート等をご参照ください。
在庫数: 10,350
出荷予定日:2026/06/09 当社出荷予定
17:00 までのオーダーで2026/06/09 当社出荷予定
MOQ:150
SPQ:150
| 購入数量 | 単価(JPY) |
|---|---|
| 150 - 299 | ¥ 319.41 |
| 300 - 749 | ¥ 301.31 |
| 750 - 1,499 | ¥ 287.09 |
| 1,500 - 3,149 | ¥ 278.77 |
| 3,150 - | ¥ 275.95 |





