製品スペック
| China RoHS | Compliant |
| Color | Black |
| Connector Type | Receptacle, USB |
| Contact Material | Gold, Nickel |
| Contact Plating | Gold |
| Country of Origin | CN |
| Current Rating | 1 A |
| Depth | 14.3 mm |
| Features | Shielded |
| Gender | Female |
| Height | 10.75 mm |
| Housing Material | Thermoplastic |
| Lifecycle Status | Production (Last Updated: 4 years ago) |
| Manufacturer Lifecycle Status | ACTIVE (Last Updated: 4 years ago) |
| Max Operating Temperature | 85 °C |
| Min Operating Temperature | -40 °C |
| Mount | Through Hole , Vertical |
| Number of Circuits | 3 |
| Number of Contacts | 4 |
| Number of Pins | 4 |
| Number of Ports | 1 |
| Number of Positions | 4 |
| Number of Rows | 1 |
| Number of Terminals | 4 |
| Orientation | Vertical |
| Pitch | 2 mm |
| Plating | Tin |
| Radiation Hardening | No |
| REACH SVHC | Yes |
| Schedule B | 8536695050, 8536695050|8536695050, 8536695050|8536695050|8536695050, 8536695050|8536695050|8536695050|8536695050 |
| Termination | Solder |
| USB Standard | USB 2.0 |
| Voltage Rating | 30 V |
・商品説明の情報は、製品の概要を確認する目的で便宜的に提供しています。
・該当する正式情報は、メーカー発行のデータシート等をご参照ください。
在庫数: 32,525
出荷予定日:2026/06/16 当社出荷予定
15:00 までのオーダーで2026/06/16 当社出荷予定
MOQ:84
SPQ:84
| 購入数量 | 単価(JPY) |
|---|---|
| 84 - 167 | ¥ 203.95 |
| 168 - 335 | ¥ 194.48 |
| 336 - 503 | ¥ 189.73 |
| 504 - 923 | ¥ 187.01 |
| 924 - | ¥ 182.58 |
同一型番 その他在庫
出荷予定日:納期未定
出荷元:N/A
在庫数:84
MOQ:84
SPQ:84
在庫タイプ:
正規品
※メーカーによっては、不良解析や環境調査のドキュメント類の提出が出来ない場合がございます。
コアスタッフ型番:st50087634





