10-01-3066
ドキュメント
リンク先
製品スペック
| China RoHS | Compliant |
| Contact Gender | Female |
| Country of Origin | US |
| Current Rating | 7 A |
| Depth | 16 mm |
| Gender | Receptacle |
| Glow Wire Compliant | Non-compliant |
| Halogen Free | Low Halogen |
| Housing Material | Nylon |
| Lead Free | Lead Free |
| Lifecycle Status | Production (Last Updated: 4 years ago) |
| Manufacturer Lifecycle Status | ACTIVE (Last Updated: 4 years ago) |
| Max Operating Temperature | 105 °C |
| Max Voltage Rating (DC) | 250.25 kV |
| Min Operating Temperature | -40 °C |
| Mount | Cable |
| Number of Contacts | 6 |
| Number of Lines | 1 |
| Number of Pins | 6 |
| Number of Poles | 6 |
| Number of Positions | 6 |
| Number of Rows | 1 |
| Orientation | Straight |
| Packaging | Bulk |
| Pitch | 5.08 mm |
| Radiation Hardening | No |
| REACH SVHC | Yes |
| Schedule B | 8536695050 |
| Termination | Crimp |
| Voltage Rating | 250 V |
| Width | 8.85 mm |
・商品説明の情報は、製品の概要を確認する目的で便宜的に提供しています。
・該当する正式情報は、メーカー発行のデータシート等をご参照ください。
在庫数: 4,000
出荷予定日:2026/06/15 当社出荷予定
16:00 までのオーダーで2026/06/15 当社出荷予定
MOQ:75
SPQ:1
| 購入数量 | 単価(JPY) |
|---|---|
| 75 - 749 | ¥ 196.48 |
| 750 - 3,749 | ¥ 193.5 |
| 3,750 - 7,499 | ¥ 187.56 |
| 7,500 - 37,499 | ¥ 186.37 |
| 37,500 - 74,999 | ¥ 185.77 |
| 75,000 - 149,999 | ¥ 185.48 |
| 150,000 - 299,999 | ¥ 184.82 |
| 300,000 - | ¥ 184.61 |






