10/11/2073
※画像は参考です。
詳細は製品仕様をご覧ください。
ドキュメント
リンク先
製品スペック
| Body Material | Nylon, Polyamide |
| China RoHS | Compliant |
| Color | White |
| Connector Type | Receptacle |
| Contact Gender | Female |
| Country of Origin | US |
| Current Rating | 2.5 A |
| Depth | 12.9 mm |
| Fastening Type | Ramp |
| Gender | Receptacle |
| Glow Wire Compliant | Non-compliant |
| Halogen Free | Low Halogen |
| Height | 5.08 mm |
| Housing Color | White |
| Housing Material | Nylon |
| Lead Free | Contains Lead |
| Lifecycle Status | Production (Last Updated: 4 years ago) |
| Manufacturer Lifecycle Status | ACTIVE (Last Updated: 4 years ago) |
| Max Operating Temperature | 75 °C |
| Min Operating Temperature | 0 °C |
| Mount | Cable , Free Hanging |
| Number of Contacts | 7 |
| Number of Pins | 7 |
| Number of Positions | 7 |
| Number of Rows | 1 |
| Orientation | Straight |
| Packaging | Bulk |
| Pitch | 2.54 mm |
| Radiation Hardening | No |
| REACH SVHC | Yes |
| Termination | Crimp |
| Voltage Rating | 250 V |
・商品説明の情報は、製品の概要を確認する目的で便宜的に提供しています。
・該当する正式情報は、メーカー発行のデータシート等をご参照ください。
在庫数: 2,400
出荷予定日:2026/06/16 当社出荷予定
16:00 までのオーダーで2026/06/16 当社出荷予定
MOQ:356
SPQ:1
| 購入数量 | 単価(JPY) |
|---|---|
| 356 - 1,421 | ¥ 32.54 |
| 1,422 - | ¥ 27.54 |




