1-968857-3
ドキュメント
リンク先
製品スペック
| Connector Type | Connector, PCB, Signal, Socket |
| Contact Material | Copper, Nickel |
| Contact Plating | Silver |
| Contact Resistance | 2 mΩ |
| Current Rating | 22 A |
| Depth | 4.8 mm |
| ELV | Compliant |
| Gender | Receptacle |
| Height | 4.4 mm |
| Insulation Diameter | 2.9972 mm |
| Lead Free | Not Applicable |
| Lifecycle Status | Production (Last Updated: 1 month ago) |
| Manufacturer Lifecycle Status | ACTIVE (Last Updated: 1 month ago) |
| Max Operating Temperature | 140 °C |
| Min Operating Temperature | -40 °C |
| Mount | Cable |
| Number of Contacts | 1 |
| Orientation | Straight |
| REACH SVHC | Unknown |
| Schedule B | 8536904000, 8536904000|8536904000|8536904000|8536904000|8536904000|8536904000|8536904000|8536904000|8536904000|8536904000|8536904000|8536904000|8536904000|8536904000|8536904000|8536904000|8536904000|8536904000|8536904000|8536904000|8536904000|8536904000|8536904000|85 |
| Sealable | Yes |
| Shielding | Unshielded |
| Tab Thickness | 800 µm |
| Termination | Crimp |
| Wire/Cable Gauge | 17 AWG |
| Wire Gauge (Max) | 17 AWG |
| Wire Gauge (Min) | 13 AWG |
・商品説明の情報は、製品の概要を確認する目的で便宜的に提供しています。
・該当する正式情報は、メーカー発行のデータシート等をご参照ください。
在庫数: 12,000
出荷予定日:2026/06/09 当社出荷予定
17:00 までのオーダーで2026/06/09 当社出荷予定
MOQ:4,000
SPQ:4,000
| 購入数量 | 単価(JPY) |
|---|---|
| 4,000 - 7,999 | ¥ 27.56 |
| 8,000 - 11,999 | ¥ 26.44 |
| 12,000 - 23,999 | ¥ 25.4 |
| 24,000 - 47,999 | ¥ 25.12 |
| 48,000 - | ¥ 24.6 |






