1-767003-0
※画像は参考です。
詳細は製品仕様をご覧ください。
ドキュメント
リンク先
製品スペック
| China RoHS | Non-Compliant |
| Color | Black |
| Connector Type | Plug |
| Contact Gender | Male |
| Contact Plating | Gold |
| Contact Resistance | 10 mΩ |
| Current Rating | 1 A |
| Dielectric Material | Liquid Crystal Polymer |
| ELV | Compliant |
| Flammability Rating | UL94 V-0 |
| Gender | Male |
| Housing Color | Black |
| Housing Material | Polymer |
| Insulation Resistance | 10 GΩ |
| Lifecycle Status | Obsolete (Last Updated: 11 months ago) |
| Mated Stacking Heights | 20 mm |
| Max Operating Temperature | 125 °C |
| Max Voltage Rating (AC) | 30 V |
| Min Operating Temperature | -55 °C |
| Mount | Surface Mount, Through Hole |
| Number of Contacts | 76 |
| Number of Pins | 76 |
| Number of Positions | 76 |
| Number of Rows | 2 |
| Operating Force | 1.112 N |
| Orientation | Vertical |
| Pitch | 640 µm |
| Plating Thickness | 762 nm |
| Radiation Hardening | No |
| REACH SVHC | No |
| Row Spacing | 7.0866 mm |
| Stack Height | 10.92 mm |
| Terminal Pitch | 640 µm |
| Termination | Solder |
・商品説明の情報は、製品の概要を確認する目的で便宜的に提供しています。
・該当する正式情報は、メーカー発行のデータシート等をご参照ください。
在庫数: 9
出荷予定日:2026/06/16 当社出荷予定
16:00 までのオーダーで2026/06/16 当社出荷予定
MOQ:2
SPQ:1
| 購入数量 | 単価(JPY) |
|---|---|
| 2 - | ¥ 6,960.09 |




