製品スペック
| Circuit Application | Power |
| Connector Type | Socket |
| Contact Current Rating | 50 A |
| Contact Plating | Tin |
| Contact Retention | Without |
| Contact Style | Socket |
| Current Rating | 50 A |
| Flammability Rating | UL94 V-0 |
| Housing Color | Black |
| Housing Material | Thermoplastic |
| Lifecycle Status | Production (Last Updated: 3 months ago) |
| Max Operating Temperature | 125 °C |
| Min Operating Temperature | -40 °C |
| Number of Contacts | 16 |
| Number of Positions | 16 |
| Number of Rows | 4 |
| Number of Signal Positions | 16 |
| Operating Supply Voltage | 60 V |
| Orientation | Vertical |
| PCB Mounting Orientation | Vertical |
| Pitch | 2.54 mm |
| Row Spacing | 2.54 mm |
| Sealable | No |
| Termination | Press-Fit |
・商品説明の情報は、製品の概要を確認する目的で便宜的に提供しています。
・該当する正式情報は、メーカー発行のデータシート等をご参照ください。
在庫数: 121
出荷予定日:2026/06/01 当社出荷予定
12:00 までのオーダーで2026/06/01 当社出荷予定
MOQ:1
SPQ:1
| 購入数量 | 単価(JPY) |
|---|---|
| 1 - 4 | ¥ 930 |
| 5 - 9 | ¥ 638.23 |
| 10 - 29 | ¥ 540.54 |
| 30 - 49 | ¥ 475.42 |
| 50 - 99 | ¥ 462.4 |
| 100 - 199 | ¥ 452.63 |
| 200 - 299 | ¥ 447.75 |
| 300 - | ¥ 446.12 |




