1-487378-2
※画像は参考です。
詳細は製品仕様をご覧ください。
ドキュメント
リンク先
製品スペック
| Circuit Application | Signal |
| Connector System | Wire-to-Board |
| Connector Type | Receptacle, Socket |
| Contact Style | Socket |
| Current Rating | 2 A |
| Depth | 13.71 mm |
| ELV | Compliant |
| Flammability Rating | UL94 V-0 |
| Gender | Female |
| Housing Color | Black |
| Housing Material | Thermoplastic |
| Insulation Resistance | 5 GΩ |
| Lead Free | Lead Free |
| Lead Pitch | 2.54 mm |
| Lifecycle Status | Production (Last Updated: 4 weeks ago) |
| Mating Alignment | Without |
| Mating Connector Lock | Without |
| Max Operating Temperature | 105 °C |
| Max Voltage Rating (AC) | 300 V |
| Min Operating Temperature | -65 °C |
| Mount | Cable , Free Hanging |
| Number of Contacts | 13 |
| Number of Positions | 13 |
| Number of Rows | 1 |
| Operating Supply Voltage | 300 V |
| Orientation | Straight |
| Packaging | Bulk |
| Pitch | 2.54 mm |
| Radiation Hardening | No |
| Schedule B | 8538907080|8538907080|8538907080|8538907080|8538907080 |
| Sealable | No |
| Voltage Rating | 300 V |
| Wire/Cable Type | Flat Flex |
・商品説明の情報は、製品の概要を確認する目的で便宜的に提供しています。
・該当する正式情報は、メーカー発行のデータシート等をご参照ください。
在庫数: 5,914
出荷予定日:2026/06/10 当社出荷予定
17:00 までのオーダーで2026/06/10 当社出荷予定
MOQ:1,000
SPQ:1
| 購入数量 | 単価(JPY) |
|---|---|
| 1,000 - | ¥ 3,134.26 |




