1-406541-5
ドキュメント
リンク先
製品スペック
| Circuit Application | Signal |
| Color | Black |
| Contact Finish Thickness - Mating | 360 nm |
| Contact Material | Gold, Nickel |
| Contact Plating | Gold |
| Current Rating | 1.5 A |
| Depth | 15.75 mm |
| Direction | Up |
| Element Configuration | Single |
| Flammability Rating | UL94 V-0 |
| Gender | Female |
| Height | 15.04 mm |
| Housing Color | Black |
| Housing Material | Thermoplastic |
| Keyed | No |
| Lifecycle Status | Production (Last Updated: 1 week ago) |
| Manufacturer Lifecycle Status | ACTIVE (Last Updated: 1 week ago) |
| Max Operating Temperature | 85 °C |
| Max Voltage Rating (AC) | 150 V |
| Min Operating Temperature | -40 °C |
| Mount | Panel |
| Number of Contacts | 8 |
| Number of Pins | 8 |
| Number of Ports | 1 |
| Number of Positions | 8 |
| Number of Positions Loaded | 8 |
| Number of Rows | 1 |
| Orientation | Right Angle |
| PCB Mounting Orientation | Right Angle |
| PCB Thickness | 1.57 mm |
| Pitch | 2.04 mm |
| Radiation Hardening | No |
| REACH SVHC | Unknown |
| Shielding | Yes |
| Tail Length | 2.54 mm |
| Termination | Solder |
| Voltage Rating | 150 V |
・商品説明の情報は、製品の概要を確認する目的で便宜的に提供しています。
・該当する正式情報は、メーカー発行のデータシート等をご参照ください。
在庫数: 11,466
出荷予定日:2026/06/09 当社出荷予定
17:00 までのオーダーで2026/06/09 当社出荷予定
MOQ:441
SPQ:441
| 購入数量 | 単価(JPY) |
|---|---|
| 441 - 881 | ¥ 285.37 |
| 882 - 1,322 | ¥ 274.13 |
| 1,323 - 2,204 | ¥ 263.79 |
| 2,205 - 4,409 | ¥ 258.51 |
| 4,410 - | ¥ 255.81 |
同一型番 その他在庫
出荷予定日:2026/06/15 当社出荷予定
16:00 までのオーダーで2026/06/15 当社出荷予定
出荷元:N/A
在庫数:27
MOQ:11
SPQ:1
在庫タイプ: 品質保証
コアスタッフ型番:st65877479
コアスタッフポイント:0.3
出荷予定日:2026/06/10 当社出荷予定
14:00 までのオーダーで2026/06/10 当社出荷予定
出荷元:N/A
在庫数:441
MOQ:1
SPQ:1
在庫タイプ: 品質保証
コアスタッフ型番:st73804224






