1-350344-0
ドキュメント
リンク先
製品スペック
| Color | Natural |
| Connector System | Wire-to-Wire |
| Connector Type | Socket |
| Contact Gender | Male |
| Contact Retention | Without |
| Contact Style | Socket |
| Current Rating | 28 A |
| Depth | 24.13 mm |
| Fastening Type | Latch |
| Flammability Rating | UL94 V-2 |
| Gender | Male |
| Height | 20.701 mm |
| Housing Color | Natural |
| Housing Material | Nylon |
| Insulation Material | Polyamide |
| Lead Free | Lead Free |
| Lifecycle Status | Production (Last Updated: 2 weeks ago) |
| Manufacturer Lifecycle Status | ACTIVE (Last Updated: 2 weeks ago) |
| Material | Nylon |
| Max Operating Temperature | 221 °C |
| Max Voltage Rating (AC) | 250 V |
| Min Operating Temperature | -67 °C |
| Mount | Panel |
| Number of Contacts | 2 |
| Number of Pins | 2 |
| Number of Positions | 2 |
| Number of Rows | 1 |
| Operating Supply Voltage | 250 V |
| Orientation | Straight |
| Packaging | Bulk |
| Pitch | 6.1 mm |
| Radiation Hardening | No |
| REACH SVHC | No |
| Schedule B | 8536695050 |
| Sealable | No |
| Shell Material | Nylon |
| Termination | Crimp |
| Voltage Rating | 250 V |
| Voltage Rating (AC) | 250 V |
| Voltage Rating (DC) | 250 V |
| Width | 6.985 mm |
| Wire Gauge (Max) | 20 AWG |
| Wire Gauge (Min) | 10 AWG |
・商品説明の情報は、製品の概要を確認する目的で便宜的に提供しています。
・該当する正式情報は、メーカー発行のデータシート等をご参照ください。
在庫数: 8
出荷予定日:2026/06/16 当社出荷予定
16:00 までのオーダーで2026/06/16 当社出荷予定
MOQ:8
SPQ:1
| 購入数量 | 単価(JPY) |
|---|---|
| 8 - | ¥ 1,445.24 |
同一型番 その他在庫
出荷予定日:2026/06/10 当社出荷予定
17:00 までのオーダーで2026/06/10 当社出荷予定
出荷元:N/A
在庫数:9732
MOQ:1000
SPQ:1
在庫タイプ: 品質保証
コアスタッフ型番:st72442917
コアスタッフポイント:0.3
出荷予定日:2026/06/15 当社出荷予定
17:00 までのオーダーで2026/06/15 当社出荷予定
出荷元:N/A
在庫数:2500
MOQ:500
SPQ:1
在庫タイプ: 品質保証
コアスタッフ型番:st72738111





