1-338311-2
ドキュメント
リンク先
製品スペック
| Circuit Application | Signal |
| Color | Black |
| Connector Type | Plug |
| Contact Material | Gold, Nickel |
| Contact Plating | Gold |
| Contact Shape | Round |
| Current Rating | 6 A |
| Depth | 12.6 mm |
| ELV | Compliant |
| Flammability Rating | UL94 V-0 |
| Gender | Male |
| Height | 12.5 mm |
| Hole Diameter | 5 mm |
| Housing Color | Black |
| Housing Material | Glass |
| Lead Free | Lead Free |
| Lead Length | 3.2 mm |
| Lifecycle Status | Production (Last Updated: 3 days ago) |
| Manufacturer Lifecycle Status | ACTIVE (Last Updated: 3 days ago) |
| Mating Connector Lock | With |
| Max Operating Temperature | 105 °C |
| Min Operating Temperature | -55 °C |
| Mount | Through Hole |
| Number of Contacts | 25 |
| Number of Pins | 25 |
| Number of Ports | 1 |
| Number of Positions | 25 |
| Number of Rows | 2 |
| Number of Terminals | 25 |
| Orientation | Vertical |
| PCB Mounting Orientation | Vertical |
| PCB Mount Retention | With |
| PCB Thickness | 1.6 mm |
| Pitch | 2.76 mm |
| Plating | Tin |
| Preloaded | Yes |
| Radiation Hardening | No |
| REACH SVHC | No |
| Row Spacing | 2.8448 mm |
| Sealable | No |
| Shell Material | Steel |
| Shielding | Unshielded |
| Termination | Solder |
| Width | 11.7 mm |
・商品説明の情報は、製品の概要を確認する目的で便宜的に提供しています。
・該当する正式情報は、メーカー発行のデータシート等をご参照ください。
在庫数: 197
出荷予定日:2026/06/10 当社出荷予定
17:00 までのオーダーで2026/06/10 当社出荷予定
MOQ:100
SPQ:1
| 購入数量 | 単価(JPY) |
|---|---|
| 100 - | ¥ 30,945.45 |





