1-282836-3
※画像は参考です。
詳細は製品仕様をご覧ください。
ドキュメント
リンク先
製品スペック
| Approvals | UL |
| China RoHS | Non-Compliant |
| Color | Green |
| Connector System | Wire-to-Board |
| Connector Type | Receptacle |
| Contact Material | Brass |
| Contact Plating | Tin |
| Current | 13.5 A |
| Current Rating | 13.5 A |
| Depth | 8.2 mm |
| ELV | Compliant |
| Flammability Rating | UL94 V-0 |
| Housing Color | Green |
| Housing Material | Polyamide |
| Introduction Date | 1999-02-04 |
| Lifecycle Status | Production (Last Updated: 3 months ago) |
| Max Current Rating | 13.5 A |
| Max Supply Voltage (AC) | 300 V |
| Mount | Screw |
| Number of Contacts | 2 |
| Number of Levels | 1 |
| Number of Positions | 2 |
| Number of Positions Per Level | 2 |
| Number of Rows | 1 |
| Operating Supply Voltage | 300 V |
| Orientation | Straight |
| Pitch | 5 mm |
| Plating | Brass |
| REACH SVHC | No |
| Tail Length | 3.5 mm |
| Termination | Screw |
| Thread Size | M3 |
| Voltage | 300 V |
| Voltage Rating | 300 V |
| Wire/Cable Gauge | 15 AWG |
| Wire Gauge (Max) | 30 AWG |
| Wire Gauge (Min) | 16 AWG |
・商品説明の情報は、製品の概要を確認する目的で便宜的に提供しています。
・該当する正式情報は、メーカー発行のデータシート等をご参照ください。
在庫数: 2,450
出荷予定日:2026/06/10 当社出荷予定
17:00 までのオーダーで2026/06/10 当社出荷予定
MOQ:1,000
SPQ:1
| 購入数量 | 単価(JPY) |
|---|---|
| 1,000 - | ¥ 2,177.77 |




