1-282834-0
※画像は参考です。
詳細は製品仕様をご覧ください。
ドキュメント
リンク先
製品スペック
| Approvals | UL |
| China RoHS | Non-Compliant |
| Color | Green |
| Connector System | Wire-to-Board |
| Connector Type | Receptacle |
| Contact Material | Brass |
| Contact Plating | Tin |
| Current | 10 A |
| Current Rating | 10 A |
| Depth | 6.5 mm |
| Flammability Rating | UL94 V-0 |
| Height | 10.3 mm |
| Housing Color | Green |
| Housing Material | Polyamide |
| Introduction Date | 1997-11-01 |
| Lifecycle Status | Production (Last Updated: 1 week ago) |
| Manufacturer Lifecycle Status | ACTIVE (Last Updated: 1 week ago) |
| Max Current Rating | 10 A |
| Max Operating Temperature | 110 °C |
| Max Supply Voltage (AC) | 150 V |
| Max Voltage Rating (AC) | 150 V |
| Min Operating Temperature | -40 °C |
| Mount | Screw |
| Number of Circuits | 10 |
| Number of Contacts | 10 |
| Number of Levels | 1 |
| Number of Pins | 10 |
| Number of Positions | 10 |
| Number of Positions Per Level | 10 |
| Number of Rows | 1 |
| Operating Supply Voltage | 150 V |
| Orientation | Straight |
| Packaging | Box |
| Pitch | 2.54 mm |
| Plating | Brass, Steel |
| Radiation Hardening | No |
| REACH SVHC | No |
| Tail Length | 3.4 mm |
| Termination | Solder |
| Thread Size | M1.6 |
| Voltage | 150 V |
| Voltage Rating | 150 V |
| Wire/Cable Gauge | 16 AWG |
| Wire Gauge (Max) | 30 AWG |
| Wire Gauge (Min) | 30 AWG |
・商品説明の情報は、製品の概要を確認する目的で便宜的に提供しています。
・該当する正式情報は、メーカー発行のデータシート等をご参照ください。
在庫数: 9
出荷予定日:2026/06/10 当社出荷予定
17:00 までのオーダーで2026/06/10 当社出荷予定
MOQ:9
SPQ:1
| 購入数量 | 単価(JPY) |
|---|---|
| 9 - 89 | ¥ 42,414.26 |
| 90 - 449 | ¥ 42,359.76 |
| 450 - | ¥ 42,317.15 |




