製品スペック
| Color | Red |
| Connector System | Wire-to-Wire |
| Connector Type | Pin, Plug |
| Flammability Rating | UL94 V-0 |
| Height | 7.62 mm |
| Housing Color | Red |
| Housing Material | Nylon |
| Lifecycle Status | Production (Last Updated: 2 weeks ago) |
| Mating Retention | With |
| Max Operating Temperature | 221 °C |
| Min Operating Temperature | -22 °C |
| Number of Contacts | 6 |
| Number of Positions | 6 |
| Number of Rows | 1 |
| Operating Supply Voltage | 50 V |
| Pitch | 2.5 mm |
| Sealable | No |
| Termination | Crimp |
・商品説明の情報は、製品の概要を確認する目的で便宜的に提供しています。
・該当する正式情報は、メーカー発行のデータシート等をご参照ください。
在庫数: 384,000
出荷予定日:2026/06/04 当社出荷予定
14:00 までのオーダーで2026/06/04 当社出荷予定
MOQ:10
SPQ:1
| 購入数量 | 単価(JPY) |
|---|---|
| 10 - 99 | ¥ 98.8 |
| 100 - 499 | ¥ 53.64 |
| 500 - 999 | ¥ 44.72 |
| 1,000 - 4,999 | ¥ 38.78 |
| 5,000 - 9,999 | ¥ 37.59 |
| 10,000 - 19,999 | ¥ 36.69 |
| 20,000 - 39,999 | ¥ 35.98 |
| 40,000 - | ¥ 35.89 |





