1-1658526-5
コアスタッフ型番:st72417404
RoHSステイタス:RoHS
在庫タイプ:品質保証
仕入先ランク:B-1
※画像は参考です。
詳細は製品仕様をご覧ください。
ドキュメント
リンク先
製品スペック
| Circuit Application | Signal |
| Color | Blue |
| Connector System | Wire-to-Board |
| Connector Type | Receptacle |
| Contact Gender | Female |
| Contact Material | Copper |
| Contact Plating | Gold |
| Current Rating | 1 A |
| Depth | 7.05 mm |
| Gender | Receptacle |
| Housing Color | Blue |
| Housing Material | Thermoplastic |
| Insulation Resistance | 1 GΩ |
| Lead Pitch | 2.54 mm |
| Lifecycle Status | Production (Last Updated: 3 weeks ago) |
| Manufacturer Lifecycle Status | ACTIVE (Last Updated: 3 weeks ago) |
| Mating Connector Lock | Without |
| Max Operating Temperature | 125 °C |
| Min Operating Temperature | -55 °C |
| Mount | Free Hanging |
| Number of Contacts | 26 |
| Number of Positions | 26 |
| Number of Rows | 2 |
| Orientation | Right Angle |
| Pitch | 2.54 mm |
| Radiation Hardening | No |
| REACH SVHC | No |
| Row Spacing | 2.54 mm |
| Termination | IDT |
| Wire/Cable Type | Ribbon |
| Wire Gauge (Max) | 30 AWG |
| Wire Gauge (Min) | 28 AWG |
・商品説明の情報は、製品の概要を確認する目的で便宜的に提供しています。
・該当する正式情報は、メーカー発行のデータシート等をご参照ください。
在庫数: 963
出荷予定日:2026/06/10 当社出荷予定
17:00 までのオーダーで2026/06/10 当社出荷予定
MOQ:100
SPQ:1
| 購入数量 | 単価(JPY) |
|---|---|
| 100 - | ¥ 20,094.58 |




