1-1634002-0
※画像は参考です。
詳細は製品仕様をご覧ください。
ドキュメント
リンク先
製品スペック
| Body Material | Brass |
| Body Plating | Gold |
| China RoHS | Non-Compliant |
| Connector Type | Plug |
| Contact Gender | Male |
| Contact Material | Brass |
| Contact Plating | Gold |
| Depth | 4 mm |
| Dielectric Material | PTFE |
| ELV | Compliant |
| Fastening Type | Snap |
| Frequency | 6 GHz |
| Impedance | 50 Ω |
| Insulation Resistance | 1 GΩ |
| Lead Free | Lead Free |
| Lifecycle Status | Production (Last Updated: 6 days ago) |
| Manufacturer Lifecycle Status | ACTIVE (Last Updated: 6 days ago) |
| Material | Brass |
| Max Frequency | 6 GHz |
| Max Operating Temperature | 155 °C |
| Min Operating Temperature | -55 °C |
| Mount | Cable, Free Hanging |
| Number of Contacts | 1 |
| Number of Pins | 1 |
| Number of Ports | 1 |
| Number of Positions | 1 |
| Orientation | Right Angle |
| Packaging | Box |
| PCB Mounting Orientation | Right Angle |
| Plating | Gold |
| Polarity | Standard |
| Radiation Hardening | No |
| REACH SVHC | No |
| Sealable | No |
| Shell Material | Brass |
| Shielding | Unshielded |
| Termination | Crimp |
| Voltage Rating | 170 V |
・商品説明の情報は、製品の概要を確認する目的で便宜的に提供しています。
・該当する正式情報は、メーカー発行のデータシート等をご参照ください。
在庫数: 10,000
出荷予定日:2026/06/10 当社出荷予定
17:00 までのオーダーで2026/06/10 当社出荷予定
MOQ:100
SPQ:1
| 購入数量 | 単価(JPY) |
|---|---|
| 100 - | ¥ 33,847.94 |




