1-163082-0
ドキュメント
リンク先
製品スペック
| Circuit Application | Signal |
| Connector Type | Pin |
| Contact Gender | Male |
| Contact Material | Brass |
| Contact Plating | Tin |
| Contact Style | Pin |
| Depth | 3.7 mm |
| ELV | Compliant |
| Gender | Male |
| Insulation Diameter | 2.5 mm |
| Lifecycle Status | Production (Last Updated: 1 month ago) |
| Manufacturer Lifecycle Status | ACTIVE (Last Updated: 1 month ago) |
| Material | Brass |
| Max Operating Temperature | 125 °C |
| Min Operating Temperature | -55 °C |
| Mount | Cable , Panel |
| Number of Poles | 1 |
| Orientation | Straight |
| Plating Thickness | 762 nm |
| Radiation Hardening | No |
| Shielding | Unshielded |
| Termination | Crimp |
| Test Current | 13 A |
| Wire/Cable Gauge | 16 AWG |
| Wire Gauge (Max) | 18 AWG |
| Wire Gauge (Min) | 16 AWG |
・商品説明の情報は、製品の概要を確認する目的で便宜的に提供しています。
・該当する正式情報は、メーカー発行のデータシート等をご参照ください。
在庫数: 1,706
出荷予定日:2026/06/10 当社出荷予定
17:00 までのオーダーで2026/06/10 当社出荷予定
MOQ:250
SPQ:1
| 購入数量 | 単価(JPY) |
|---|---|
| 250 - | ¥ 7,325.6 |





