製品スペック
| Actuator Material | Nylon |
| Ambient Temperature Range High | 85 °C |
| Capacitance | 0 F |
| Case/Package | 125 |
| Color | White |
| Contact Current Rating | 16 A |
| Contact Material | Copper |
| Contact Plating | Silver |
| Current Rating | 16 A |
| Depth | 15 mm |
| Electrical Life | 6 kcycles |
| ELV | Compliant |
| Height | 18.4 mm |
| Housing Material | Nylon |
| Illumination Type | Illuminated |
| Insulation Resistance | 100 MΩ |
| Lead Free | Lead Free |
| Life (Cycles) | 100 kcycles |
| Lifecycle Status | Production (Last Updated: 2 weeks ago) |
| Manufacturer Lifecycle Status | ACTIVE (Last Updated: 2 weeks ago) |
| Max Current Rating | 16 A |
| Max Operating Temperature | 85 °C |
| Max Voltage Rating (AC) | 250 V |
| Mechanical Life | 100 kcycles |
| Min Operating Temperature | -20 °C |
| Mount | Panel, Snap-In |
| Number of Positions | 2 |
| Orientation | Straight |
| Radiation Hardening | No |
| Ratings | Dust Proof, IP40 |
| REACH SVHC | Unknown |
| Switch Function | On-Off |
| Termination | Quick Connect |
| Throw Configuration | SPST |
| Type | Switch |
| VDE Tested | Yes |
| Voltage Rating (AC) | 125 V |
| Voltage Rating (DC) | 12 V |
・商品説明の情報は、製品の概要を確認する目的で便宜的に提供しています。
・該当する正式情報は、メーカー発行のデータシート等をご参照ください。
在庫数: 3,100
出荷予定日:2026/06/09 当社出荷予定
17:00 までのオーダーで2026/06/09 当社出荷予定
MOQ:200
SPQ:100
| 購入数量 | 単価(JPY) |
|---|---|
| 200 - 299 | ¥ 248.03 |
| 300 - 499 | ¥ 227.81 |
| 500 - 799 | ¥ 218.41 |
| 800 - 1,299 | ¥ 209.01 |
| 1,300 - 2,899 | ¥ 201.07 |
| 2,900 - 4,999 | ¥ 197.72 |
| 5,000 - 6,699 | ¥ 169.49 |
| 6,700 - | ¥ 167.2 |





