1-1437720-4
ドキュメント
リンク先
製品スペック
| Case/Package | 0590 |
| Color | Silver |
| Connector Type | Socket |
| Contact Gender | Male to Female |
| Current Rating | 3 A |
| ELV | Compliant |
| Features | Shielded |
| Gender | Male to Female |
| Lead Free | Lead Free |
| Lifecycle Status | Production (Last Updated: 6 days ago) |
| Manufacturer Lifecycle Status | ACTIVE (Last Updated: 6 days ago) |
| Max Operating Temperature | 80 °C |
| Max Voltage Rating (AC) | 60 V |
| Min Operating Temperature | -40 °C |
| Mount | Panel |
| Number of Contacts | 5 |
| Number of Ports | 1 |
| Number of Positions | 5 |
| Number of Terminals | 5 |
| Operating Supply Voltage | 60 V |
| Orientation | Straight |
| Radiation Hardening | No |
| Ratings | IP65 |
| Schedule B | 8536694020, 8536695050, 8536695050|8536695050, 8536695050|8536695050|8536695050 |
| Voltage Rating | 60 V |
・商品説明の情報は、製品の概要を確認する目的で便宜的に提供しています。
・該当する正式情報は、メーカー発行のデータシート等をご参照ください。
在庫数: 1,700
出荷予定日:2026/06/09 当社出荷予定
17:00 までのオーダーで2026/06/09 当社出荷予定
MOQ:100
SPQ:100
| 購入数量 | 単価(JPY) |
|---|---|
| 100 - 199 | ¥ 7,623.44 |
| 200 - | ¥ 7,517.9 |
同一型番 その他在庫
出荷予定日:2026/06/10 当社出荷予定
17:00 までのオーダーで2026/06/10 当社出荷予定
出荷元:N/A
在庫数:1526
MOQ:100
SPQ:1
在庫タイプ: 品質保証
コアスタッフ型番:st72443252
コアスタッフポイント:0.3






