1-1437539-6
※画像は参考です。
詳細は製品仕様をご覧ください。
ドキュメント
リンク先
製品スペック
| Body Material | Polyester |
| Circuit Application | Signal |
| Connector Type | DIP, Socket |
| Contact Material | Copper |
| Contact Plating | Gold |
| Contact Resistance | 10 mΩ |
| Current Rating | 3 A |
| Depth | 10.16 mm |
| ELV | Non-Compliant |
| Flammability Rating | UL94 V-0 |
| Gender | Female |
| Housing Material | Polyester |
| Insulation Material | Polyester |
| Insulation Resistance | 5 GΩ |
| Lead Length | 3.18 mm |
| Lead Pitch | 2.54 mm |
| Lifecycle Status | Production (Last Updated: 3 years ago) |
| Manufacturer Lifecycle Status | ACTIVE (Last Updated: 3 years ago) |
| Max Operating Temperature | 105 °C |
| Min Operating Temperature | -55 °C |
| Mount | Through Hole , Vertical |
| Number of Contacts | 14 |
| Number of Positions | 14 |
| Number of Rows | 2 |
| Pitch | 2.54 mm |
| Plating Thickness | 635 nm |
| REACH SVHC | Unknown |
| Row Spacing | 7.62 mm |
| Termination | Through Hole |
・商品説明の情報は、製品の概要を確認する目的で便宜的に提供しています。
・該当する正式情報は、メーカー発行のデータシート等をご参照ください。
在庫数: 290
出荷予定日:2026/06/16 当社出荷予定
16:00 までのオーダーで2026/06/16 当社出荷予定
MOQ:44
SPQ:1
| 購入数量 | 単価(JPY) |
|---|---|
| 44 - 66 | ¥ 263.91 |
| 67 - 175 | ¥ 196.16 |
| 176 - | ¥ 170.04 |




