0900590007
※画像は参考です。
詳細は製品仕様をご覧ください。
ドキュメント
リンク先
製品スペック
| China RoHS | Compliant |
| Color | Black |
| Contact Material | Nickel, Tin |
| Contact Plating | Tin |
| Contact Resistance | 15 mΩ |
| Country of Origin | US |
| Current Rating | 1 A |
| Depth | 4.85 mm |
| ELV | Compliant |
| Flammability Rating | UL94 V-0 |
| Gender | Female |
| Height | 4.826 mm |
| Housing Color | Black |
| Housing Material | Polyester |
| Insulation Resistance | 2 GΩ |
| Lead Free | Lead Free |
| Lead Pitch | 2.54 mm |
| Lifecycle Status | Production (Last Updated: 4 years ago) |
| Manufacturer Lifecycle Status | ACTIVE (Last Updated: 4 years ago) |
| Max Operating Temperature | 125 °C |
| Min Operating Temperature | -55 °C |
| Mount | Surface Mount |
| Number of Circuits | 2 |
| Number of Contacts | 2 |
| Number of Pins | 2 |
| Number of Positions | 2 |
| Number of Rows | 1 |
| Orientation | Straight |
| Packaging | Bulk |
| Pitch | 2.54 mm |
| Plating | Tin |
| Radiation Hardening | No |
| REACH SVHC | Yes |
| Termination | Crimp |
| Width | 2.54 mm |
・商品説明の情報は、製品の概要を確認する目的で便宜的に提供しています。
・該当する正式情報は、メーカー発行のデータシート等をご参照ください。
在庫数: 142
出荷予定日:2026/06/16 当社出荷予定
16:00 までのオーダーで2026/06/16 当社出荷予定
MOQ:142
SPQ:1
| 購入数量 | 単価(JPY) |
|---|---|
| 142 - | ¥ 81.62 |




