製品スペック
| Capacitance | 680 µF |
| Case/Package | Radial |
| Contact Plating | Tin |
| Diameter | 10 mm |
| Height | 25 mm |
| Height - Seated (Max) | 27.0002 mm |
| Impedance | 24 mΩ |
| Lead Diameter | 600 µm |
| Lead Free | Lead Free |
| Lead Pitch | 5 mm |
| Leakage Current | 238 µA |
| Life (Hours) | 10000 hours |
| Lifecycle Status | Production (Last Updated: 4 months ago) |
| Max Operating Temperature | 105 °C |
| Min Operating Temperature | -40 °C |
| Mount | Through Hole |
| Number of Terminals | 2 |
| Packaging | Bulk |
| Radiation Hardening | No |
| REACH SVHC | Yes |
| Ripple Current | 1.595 A |
| Ripple Current (AC) | 2.9 A |
| Terminal Pitch | 5 mm |
| Termination | Radial |
| Tolerance | 20 % |
| Voltage Rating | 35 V |
| Voltage Rating (DC) | 35 V |
・商品説明の情報は、製品の概要を確認する目的で便宜的に提供しています。
・該当する正式情報は、メーカー発行のデータシート等をご参照ください。
在庫数: 1,000
出荷予定日:2026/06/01 当社出荷予定
12:00 までのオーダーで2026/06/01 当社出荷予定
MOQ:1
SPQ:1
入荷予定数: 0
| 購入数量 | 単価(JPY) |
|---|---|
| 1 - 99 | ¥ 43.95 |
| 100 - 299 | ¥ 36.87 |
| 300 - 499 | ¥ 30.25 |
| 500 - 999 | ¥ 28.93 |
| 1,000 - 3,999 | ¥ 27.93 |
| 4,000 - 4,999 | ¥ 27.19 |
| 5,000 - 9,999 | ¥ 27.14 |
| 10,000 - | ¥ 27.04 |






