製品スペック
| Capacitance | 390 µF |
| Case/Package | Radial |
| Diameter | 35 mm |
| Height - Seated (Max) | 32.004 mm |
| Introduction Date | 2015-09-29 |
| Lead Pitch | 10.0076 mm |
| Leakage Current | 1.25678 mA |
| Life (Hours) | 3000 hours |
| Lifecycle Status | Production (Last Updated: 4 months ago) |
| Max Operating Temperature | 105 °C |
| Min Operating Temperature | -25 °C |
| Mount | Through Hole |
| Number of Terminals | 2 |
| Packaging | Bulk |
| Polarity | Polar |
| REACH SVHC | Yes |
| Ripple Current | 1.68 A |
| Terminal Pitch | 10 mm |
| Tolerance | 20 % |
| Voltage Rating | 450 V |
| Voltage Rating (DC) | 450 V |
・商品説明の情報は、製品の概要を確認する目的で便宜的に提供しています。
・該当する正式情報は、メーカー発行のデータシート等をご参照ください。
在庫数: 100
出荷予定日:2026/06/01 当社出荷予定
12:00 までのオーダーで2026/06/01 当社出荷予定
MOQ:1
SPQ:1
入荷予定数: 0
| 購入数量 | 単価(JPY) |
|---|---|
| 1 - 4 | ¥ 960.27 |
| 5 - 9 | ¥ 787.07 |
| 10 - 29 | ¥ 687.81 |
| 30 - 49 | ¥ 621.64 |
| 50 - 59 | ¥ 608.4 |
| 60 - 99 | ¥ 605.1 |
| 100 - 199 | ¥ 598.48 |
| 200 - | ¥ 593.52 |






