EE-SX1042
ドキュメント
リンク先
製品スペック
| Collector Emitter Breakdown Voltage | 30 V |
| Collector Emitter Voltage (VCEO) | 30 V |
| Fall Time | 4 µs |
| Forward Current | 50 mA |
| Forward Voltage | 1.2 V |
| Input Current | 30 mA |
| Lead Free | Lead Free |
| Lifecycle Status | Production (Last Updated: 4 years ago) |
| Max Collector Current | 20 mA |
| Max Input Current | 30 mA |
| Max Operating Temperature | 85 °C |
| Max Power Dissipation | 100 mW |
| Min Operating Temperature | -25 °C |
| Mount | PCB , Through Hole |
| Number of Channels | 1 |
| Number of Elements | 1 |
| Number of Pins | 4 |
| Output Configuration | Phototransistor |
| Output Type | Phototransistor |
| Output Voltage | 30 V |
| Packaging | Bulk |
| Power Dissipation | 100 mW |
| Radiation Hardening | No |
| REACH SVHC | Unknown |
| Response Time | 4 µs |
| Reverse Breakdown Voltage | 4 V |
| Reverse Voltage (DC) | 4 V |
| Rise Time | 4 µs |
| Schedule B | 8541408000 |
| Sensing Distance | 5 mm |
| Termination | PCB |
| Voltage Rating (DC) | 30 V |
| Wavelength | 940 nm |
| Width | 500 µm |
・商品説明の情報は、製品の概要を確認する目的で便宜的に提供しています。
・該当する正式情報は、メーカー発行のデータシート等をご参照ください。
在庫数: 426
出荷予定日:2026/06/01 当社出荷予定
MOQ:1
SPQ:1
入荷予定数: 0
| 購入数量 | 単価(JPY) |
|---|---|
| 1 - 9 | ¥ 277.06 |
| 10 - 29 | ¥ 269.07 |
| 30 - 49 | ¥ 202.9 |
| 50 - 99 | ¥ 189.66 |
| 100 - 299 | ¥ 179.74 |
| 300 - 499 | ¥ 173.12 |
| 500 - 999 | ¥ 171.8 |
| 1,000 - | ¥ 170.8 |







