XG4M-2030-U
ドキュメント
リンク先
製品スペック
| Color | Black |
| Connector Type | IDC, Receptacle, Socket |
| Contact Gender | Female |
| Contact Material | Bronze |
| Contact Plating | Gold |
| Contact Resistance | 20 mΩ |
| Current Rating | 1 A |
| Depth | 9.5 mm |
| Fastening Type | Latch |
| Gender | Receptacle |
| Housing Color | Black |
| Housing Material | Polybutylene |
| Insulation Resistance | 1 GΩ |
| Lifecycle Status | Production (Last Updated: 5 years ago) |
| Max Current Rating | 1 A |
| Max Operating Temperature | 105 °C |
| Max Voltage Rating (AC) | 250 V |
| Min Operating Temperature | -55 °C |
| Mount | Cable , Free Hanging |
| Number of Contacts | 20 |
| Number of Positions | 20 |
| Number of Rows | 2 |
| Orientation | Right Angle |
| Packaging | Bulk |
| Pitch | 2.54 mm |
| Row Spacing | 2.54 mm |
| Termination | IDT |
| Voltage Rating | 250 V |
| Voltage Rating (AC) | 250 V |
| Wire/Cable Gauge | 28 AWG |
| Wire/Cable Type | Ribbon |
・商品説明の情報は、製品の概要を確認する目的で便宜的に提供しています。
・該当する正式情報は、メーカー発行のデータシート等をご参照ください。
在庫数: 106
出荷予定日:2026/06/01 当社出荷予定
MOQ:1
SPQ:1
入荷予定数: 0
| 購入数量 | 単価(JPY) |
|---|---|
| 1 - 9 | ¥ 353.69 |
| 10 - 29 | ¥ 316.04 |
| 30 - 49 | ¥ 249.87 |
| 50 - 99 | ¥ 236.63 |
| 100 - 299 | ¥ 226.7 |
| 300 - 499 | ¥ 220.09 |
| 500 - 999 | ¥ 218.76 |
| 1,000 - | ¥ 217.77 |







