XG5M-1032-N
ドキュメント
リンク先
製品スペック
| Color | Black |
| Connector Type | IDC, Receptacle, Socket |
| Contact Material | Bronze |
| Contact Plating | Gold |
| Current Rating | 3 A |
| Depth | 14.4 mm |
| Gender | Receptacle |
| Housing Color | Black |
| Housing Material | Polybutylene |
| Lifecycle Status | Production (Last Updated: 4 years ago) |
| Max Current Rating | 3 A |
| Max Operating Temperature | 85 °C |
| Max Voltage Rating (AC) | 300 V |
| Min Operating Temperature | -55 °C |
| Mount | Free Hanging |
| Number of Contacts | 10 |
| Number of Positions | 10 |
| Number of Rows | 2 |
| Orientation | Straight |
| Packaging | Bulk |
| Pitch | 2.54 mm |
| Radiation Hardening | No |
| Row Spacing | 2.54 mm |
| Schedule B | 8536695050, 8536695050|8536695050|8536695050|8536695050|8536695050 |
| Termination | IDC |
| Voltage Rating | 300 V |
| Voltage Rating (AC) | 300 V |
| Wire/Cable Gauge | 24 AWG |
| Wire/Cable Type | Discrete |
・商品説明の情報は、製品の概要を確認する目的で便宜的に提供しています。
・該当する正式情報は、メーカー発行のデータシート等をご参照ください。
在庫数: 208
出荷予定日:2026/06/01 当社出荷予定
12:00 までのオーダーで2026/06/01 当社出荷予定
MOQ:1
SPQ:1
入荷予定数: 0
| 購入数量 | 単価(JPY) |
|---|---|
| 1 - 9 | ¥ 359.58 |
| 10 - 29 | ¥ 319.65 |
| 30 - 49 | ¥ 253.48 |
| 50 - 99 | ¥ 240.24 |
| 100 - 299 | ¥ 230.32 |
| 300 - 499 | ¥ 223.7 |
| 500 - 999 | ¥ 222.38 |
| 1,000 - | ¥ 221.38 |







