VS-36MT120
※画像は参考です。
詳細は製品仕様をご覧ください。
ドキュメント
リンク先
製品スペック
| Case/Package | D |
| Current Rating | 35 A |
| Element Configuration | Single |
| Forward Current | 35 A |
| Forward Voltage | 1.19 V |
| Height | 10 mm |
| Isolation Voltage | 2.7 kV |
| Max Forward Surge Current (Ifsm) | 500 A |
| Max Junction Temperature (Tj) | 150 °C |
| Max Operating Temperature | 150 °C |
| Max Power Dissipation | 350 mW |
| Max Repetitive Reverse Voltage (Vrrm) | 1.2 kV |
| Max Surge Current | 475 A |
| Min Operating Temperature | -55 °C |
| Mount | Through Hole |
| Number of Elements | 1 |
| Number of Pins | 5 |
| Peak Non-Repetitive Surge Current | 500 A |
| Peak Reverse Current | 100 µA |
| Radiation Hardening | No |
| REACH SVHC | Unknown |
| Termination | Through Hole |
| Width | 28.5 mm |
・商品説明の情報は、製品の概要を確認する目的で便宜的に提供しています。
・該当する正式情報は、メーカー発行のデータシート等をご参照ください。
在庫数: 18
出荷予定日:2026/06/01 当社出荷予定
12:00 までのオーダーで2026/06/01 当社出荷予定
MOQ:1
SPQ:1
入荷予定数: 0
| 購入数量 | 単価(JPY) |
|---|---|
| 1 - 2 | ¥ 3,940.49 |
| 3 - 3 | ¥ 3,278.77 |
| 4 - 4 | ¥ 3,196.05 |
| 5 - 8 | ¥ 3,146.42 |
| 9 - 9 | ¥ 3,058.19 |
| 10 - 19 | ¥ 3,047.16 |
| 20 - 29 | ¥ 2,997.53 |
| 30 - | ¥ 2,980.99 |






