製品スペック
| Body Material | Aluminium |
| Connector Type | Circular, Receptacle |
| Contact Gender | Female |
| Contact Material | Copper |
| Contact Plating | Gold |
| Contact Style | Socket |
| Current Rating | 7.5 A |
| Depth | 31.75 mm |
| Fastening Type | Threaded |
| Features | Shielded |
| Gender | Female |
| Housing Material | Aluminium |
| Max Operating Temperature | 200 °C |
| Military Standard | MIL-DTL-38999 |
| Min Operating Temperature | -65 °C |
| Mount | Bulkhead , Front Side Nut , Jam Nut , Panel |
| Number of Contacts | 5 |
| Orientation | Straight |
| Packaging | Bulk |
| Plating | Cadmium, Chromate |
| Radiation Hardening | No |
| Ratings | Environment Resistant |
| REACH SVHC | No |
| Schedule B | 8536694020, 8536694020|8536694020, 8536694020|8536694020|8536694020, 8536694020|8536694020|8536694020|8536694020 |
| Shell Material | Aluminium |
| Termination | Crimp |
・商品説明の情報は、製品の概要を確認する目的で便宜的に提供しています。
・該当する正式情報は、メーカー発行のデータシート等をご参照ください。
在庫数: 1
出荷予定日:2026/06/01 当社出荷予定
MOQ:1
SPQ:1
入荷予定数: 0
| 購入数量 | 単価(JPY) |
|---|---|
| 1 - 1 | ¥ 8,721.6 |
| 2 - 2 | ¥ 8,225.31 |
| 3 - 3 | ¥ 8,059.88 |
| 4 - 4 | ¥ 7,977.17 |
| 5 - 8 | ¥ 7,927.54 |
| 9 - 9 | ¥ 7,839.31 |
| 10 - 19 | ¥ 7,828.28 |
| 20 - | ¥ 7,778.65 |






