製品スペック
| Body Material | Aluminium |
| Body Plating | Cadmium |
| Case/Package | Metal |
| Color | Green, Grey |
| Contact Gender | Male |
| Contact Material | Brass, Copper |
| Contact Plating | Gold, Silver |
| Contact Style | Pin |
| Current Rating | 13 A |
| Fastening Type | Threaded |
| Gender | Male |
| Housing Material | Aluminium |
| Material | Aluminium |
| Max Operating Temperature | 125 °C |
| Military Standard | MIL-DTL-5015 |
| Min Operating Temperature | -55 °C |
| Mount | Cable , Free Hanging |
| Number of Contacts | 4 |
| Number of Pins | 4 |
| Number of Positions | 4 |
| Orientation | Straight |
| Packaging | Bulk |
| Plating | Cadmium, Chromate, Zinc |
| Radiation Hardening | No |
| REACH SVHC | No |
| Shell Material | Aluminium |
| Termination | Solder |
| Voltage Rating | 250 V |
| Voltage Rating (AC) | 250 V |
| Voltage Rating (DC) | 700 V |
| Wire/Cable Diameter | 1.4 mm |
| Wire/Cable Gauge | 22 AWG |
| Wire Gauge (Max) | 20 AWG |
| Wire Gauge (Min) | 16 AWG |
・商品説明の情報は、製品の概要を確認する目的で便宜的に提供しています。
・該当する正式情報は、メーカー発行のデータシート等をご参照ください。
在庫数: 8
出荷予定日:2026/06/01 当社出荷予定
12:00 までのオーダーで2026/06/01 当社出荷予定
MOQ:1
SPQ:1
入荷予定数: 0
| 購入数量 | 単価(JPY) |
|---|---|
| 1 - 2 | ¥ 3,979.29 |
| 3 - 3 | ¥ 3,317.57 |
| 4 - 4 | ¥ 3,234.85 |
| 5 - 8 | ¥ 3,185.22 |
| 9 - 9 | ¥ 3,097 |
| 10 - 19 | ¥ 3,085.97 |
| 20 - 29 | ¥ 3,036.34 |
| 30 - | ¥ 3,019.79 |






