PS2811-1-F3-A
※画像は参考です。
詳細は製品仕様をご覧ください。
ドキュメント
リンク先
製品スペック
| Case/Package | SSOP |
| China RoHS | Compliant |
| Collector Emitter Saturation Voltage | 300 mV |
| Collector Emitter Voltage (VCEO) | 40 V |
| Current Transfer Ratio | 400 % |
| Forward Current | 50 mA |
| Forward Voltage | 1.4 V |
| Height | 2.1 mm |
| Input Current | 5 mA |
| Isolation Voltage | 2.5 kV |
| Lead Free | Lead Free |
| Lifecycle Status | Production (Last Updated: 8 months ago) |
| Manufacturer Lifecycle Status | ACTIVE (Last Updated: 8 months ago) |
| Max Collector Current | 40 mA |
| Max Input Current | 1 A |
| Max Operating Temperature | 100 °C |
| Max Power Dissipation | 120 mW |
| Min Operating Temperature | -55 °C |
| Mount | Surface Mount |
| Number of Channels | 1 |
| Number of Circuits | 1 |
| Number of Elements | 1 |
| Number of Pins | 4 |
| Output Voltage | 40 V |
| Packaging | Cut Tape |
| Radiation Hardening | No |
| REACH SVHC | No |
| Reverse Breakdown Voltage | 6 V |
| Rise Time | 4 µs |
・商品説明の情報は、製品の概要を確認する目的で便宜的に提供しています。
・該当する正式情報は、メーカー発行のデータシート等をご参照ください。
在庫数: 27
出荷予定日:2026/06/01 当社出荷予定
12:00 までのオーダーで2026/06/01 当社出荷予定
MOQ:1
SPQ:1
入荷予定数: 0
| 購入数量 | 単価(JPY) |
|---|---|
| 1 - 49 | ¥ 90 |
| 50 - 99 | ¥ 75.02 |
| 100 - 299 | ¥ 65.09 |
| 300 - 499 | ¥ 58.47 |
| 500 - 999 | ¥ 57.15 |
| 1,000 - 3,999 | ¥ 56.16 |
| 4,000 - 9,999 | ¥ 55.41 |
| 10,000 - | ¥ 55.27 |














