PS2801C-1-F3-A
※画像は参考です。
詳細は製品仕様をご覧ください。
ドキュメント
リンク先
製品スペック
| Case/Package | SSOP |
| China RoHS | Compliant |
| Collector Emitter Saturation Voltage | 300 mV |
| Collector Emitter Voltage (VCEO) | 80 V |
| Current Transfer Ratio | 400 % |
| Forward Current | 30 mA |
| Forward Voltage | 1.4 V |
| Height | 2.1 mm |
| Input Current | 5 mA |
| Isolation Voltage | 2.5 kV |
| Lifecycle Status | Production (Last Updated: 8 months ago) |
| Manufacturer Lifecycle Status | ACTIVE (Last Updated: 8 months ago) |
| Max Operating Temperature | 100 °C |
| Min Operating Temperature | -55 °C |
| Mount | Surface Mount |
| Number of Elements | 1 |
| Number of Pins | 4 |
| Output Voltage | 80 V |
| Packaging | Cut Tape |
| REACH SVHC | No |
| Reverse Breakdown Voltage | 6 V |
・商品説明の情報は、製品の概要を確認する目的で便宜的に提供しています。
・該当する正式情報は、メーカー発行のデータシート等をご参照ください。
在庫数: 37
出荷予定日:2026/06/01 当社出荷予定
12:00 までのオーダーで2026/06/01 当社出荷予定
MOQ:1
SPQ:1
入荷予定数: 0
| 購入数量 | 単価(JPY) |
|---|---|
| 1 - 49 | ¥ 69.48 |
| 50 - 99 | ¥ 62.44 |
| 100 - 299 | ¥ 52.51 |
| 300 - 499 | ¥ 45.89 |
| 500 - 999 | ¥ 44.57 |
| 1,000 - 3,999 | ¥ 43.58 |
| 4,000 - 4,999 | ¥ 42.83 |
| 5,000 - | ¥ 42.78 |






