製品スペック
| Capacitance | 2.2 mF |
| Case/Package | Radial |
| Diameter | 16 mm |
| Dielectric Material | Aluminium |
| Dissipation Factor | 0.12 % |
| ESR (Equivalent Series Resistance) | 40 mΩ |
| Height | 31.5 mm |
| Height - Seated (Max) | 31.496 mm |
| Impedance | 18 mΩ |
| Lead Diameter | 800 µm |
| Lead Free | Lead Free |
| Lead Pitch | 7.493 mm |
| Leakage Current | 2.31 mA |
| Life (Hours) | 8000 hours |
| Lifecycle Status | Production (Last Updated: 4 years ago) |
| Max Operating Temperature | 105 °C |
| Min Operating Temperature | -55 °C |
| Mount | PCB , Through Hole |
| Packaging | Bulk |
| Polarity | Polar |
| Radiation Hardening | No |
| REACH SVHC | No |
| Ripple Current | 3.01 A |
| Ripple Current (AC) | 3.01 A |
| Termination | Radial |
| Tolerance | 20 % |
| Voltage | 35 V |
| Voltage Rating | 35 V |
| Voltage Rating (DC) | 35 V |
・商品説明の情報は、製品の概要を確認する目的で便宜的に提供しています。
・該当する正式情報は、メーカー発行のデータシート等をご参照ください。
在庫数: 178
出荷予定日:2026/06/01 当社出荷予定
MOQ:1
SPQ:1
入荷予定数: 0
| 購入数量 | 単価(JPY) |
|---|---|
| 1 - 49 | ¥ 139.74 |
| 50 - 99 | ¥ 105.5 |
| 100 - 299 | ¥ 95.58 |
| 300 - 499 | ¥ 88.96 |
| 500 - 999 | ¥ 87.64 |
| 1,000 - 1,999 | ¥ 86.64 |
| 2,000 - 3,999 | ¥ 86.15 |
| 4,000 - | ¥ 85.9 |






